Історія села Жердя

Жердянська сільська рада робітничих, селянських і червоноармійських депутатів Лянцкорунської волості Кам’янецького повіту утворена  в січні 1918 року. У 1918 – 1936 рр.- це виборчий орган державної влади на території сільської ради. У роки громадянської війни тимчасово припинила свою діяльність. Відновила роботу в січні 1921 року.Під час нової адміністративно-територіальної реформи з 7 березня 1923 року територію Жердянської сільської ради віднесено до складу Лянцкорунського району.

3 грудня 1928 року після розформування Лянцкорунського району територію сільської ради  включено до складу Оринінського району.

За конституцією СРСР 1936 року та конституцією УРСР 1937 року ради робітничих, селянських і червоноармійських депутатів були перетворені в ради депутатів трудящих.

З прийняттям  Конституції СРСР 1977 року, та конституції УРСР 1978 року ради депутатів трудящих були перетворені в ради народних депутатів Нова назва ради з цього часу – виконавчий комітет Жердянської сільської ради народних депутатів.

Згодом відбулись адміністративно – територіальні зміни.Після ліквідації Оринінського району 23 вересня 1959 року територію Жердянської сільської ради включено до складу Чемеровецького району

1960 року об’єднано Жердянську , Кочубіївську і Красноставську сільську ради в одну Красноставську сільську раду з центром в селі Красноставці.

Відповідно до Указу Президента ___  Верховної ради УРСР від 30 грудня 1962 року та рішенням облвиконкому від 7 –го січня1963 року ліквідовано Чемеровецький район, а територію Красноставської сільської ради віднесено до складу Кам’янець – Подільського району.Згідно з рішенням облвиконкому від 18 лютого 1963 року перенесено адміністративний центр Красноставської сільської ради в с. Жердя, а сільську раду переіменовано Жердянською. Сільській раді підпорядковувалися населені пункти Жердя,Кочубіїв, Красноставці. Згодом шляхом розукрупнення Жердянської сільської ради відновлено Кочубіївську та Красноставську сільську ради. Згідно з Указом Президента __ Верховної Ради УРСР від 4 січня 1965 року відновлено Чемеровецький район і включено до його складу Жердянську сільську раду.

Після проголошення незалежності в Україні 24 серпня1991 року докорінно змінилося система органів державної влади встановлено систему органів місцевого самоврядування.

Згідно з Законом України « Про місцеве самоврядування в Україні»1997 року нова назва сільської ради – Жердянська сільська рада Чемеровецького району Хмельницької області. З 1990 р. строк повноважень сільської ради становить 4 роки.

З 27.12.2016 року  нова назва   Чемеровецька селищна рада  с.Жердя Чемеровецький район  Хмельницька область . В даний час на території даної селищної ради розміщено: Жердянська  ЗОШ І-ІІІ ступенів, ДНЗ «Сонечко»,  амбулаторія загальної практики   сімейної медицини, СБК, відділення зв’язку, УПЦ Архистратига Михаіла, Церква Християн  Віри Євангельської – П’ятидесятників, функціонує  сільськогосподарське  підприємство  ТОВ « Волочиськ агро» Станом на 01.01.2017 року  населення 1278 чоловік.