Оновні завдання відділу

• Забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури на території громади.
  • В межах повноважень, забезпечення додержання законодавства з містобудування, стандартів, норм і правил, затвердженої містобудівної документації місцевого та регіонального рівнів, здійснення контролю за її реалізацією.
  • Координація процесу розробки генеральних планів 46 населених пунктів, планів зонування територій, детальних планів територій та комплексного плану просторового розвитку території громади.
  • Участь в роботі комісій та робочих груп з питань містобудування, архітектури, будівництва, планування території громади та земельних відносин.
  • Своєчасний розгляд заяв, звернень і скарг громадян, інших суб’єктів містобудування з питань, що належать до його компетенції.
  • У встановленому порядку розглядає та надає забудовникам містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок (29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» ) та будівельні паспорти земельних ділянок (стаття 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») Внесення данних  до Єдиної Державної електронної системи у сфері будівництва.
  • Погоджує паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (Наказ Мінрегіону «Про затвердження Змін до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності»№284 від 23.11.2020року).
  • Погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність або користування в межах населених пунктів та за їх межами на території Чемеровецької громади.
  • Розглядає заяви від фізичних та юридичних осіб щодо присвоєння, зміни адреси об'єктів нерухомого майна.  Внесення відомостей про присвоєння адреси до Єдиної Державної електронної системи у сфері будівництва
  • Обліку вхідної та вихідної документації відділу шляхом ведення журналів реєстрації.
  • За погодженням із заступником селищного голови інформує населення через засоби масової інформації про розроблення містобудівних програм розвитку громади, про плани розміщення на території громади найважливіших містобудівних, промислових, енергетичних і транспортних комплексів (стаття 13 Закону України «Про основи містобудування»), організовує їх громадське обговорення
  • Відповідає за організацію та розбудову інформаційної взаємодії у сфері національної інфраструктури геопросторових даних, ведення містобудівного кадастру на території Громади
  • Співпрацює з органами державного архітектурно-будівельного контролю з питань самочинно збудованих об'єктів містобудування
  • Виконання доручень, розпоряджень та інших вказівок керівництва, пов’язаних зі специфікою та характером діяльності відділу.
  • Залучається до підготовки і проведення сесій селищної ради, засідань виконавчого комітету, постійних комісій та інших заходів, що проводяться селищною радою з питань відділу. Здійснює контроль за виконанням рішень з даних питань.