Історія села Кочубіїв

Село  Кочубіїв розташоване  біля річки  Жванчик, за 30  кілометрів від районного  центру смт. Чемерівці.

Кочубіївська  сільська  рада   утворена  11.09.1991 року, до якої  входить одне село - Кочубіїв. 12 чоловік  обрано  депутатами сільської ради, 1 депутат до районної ради. Територія  сільської ради займає 2613,5 га. День села -27 вересня ,в день Воздвиження Чесного  Хреста.

В історичних  документах село Кочубіїв  згадується  з другої половини 15століття. Назва села ведеться  від 15 століття  від татарського хана  Качібея або Хатчібея, який володів Поділлям в 15 столітті.

В 1556 році частиною села володів  польський   магнат Ляховецький, другою-Валентин Бонк.

В 1578 році  село Кочубіїв належало поміщику  Сверщевському  і  Валентину  Бонку.

В 1661 році село Кочубіїв  було зовсім спустошене.

В 18  столітті село належало поміщикам Мержевським  І Ліпінським.

В 1779  році на фундаменті  старої церкви, яка згоріла, збудована кам’яна

Православна Християнська церква, яка  діє і до нашого  часу.

В 1820 році селом володіла польська  поміщиця Ядвіга Голиковська. Земельна  реформа другої половини  19 ст. не дала селянам  землі, про що свідчать дані розподілу землі між поміщиками та  селянами.

14 січня 1918 року в с. Кочубіїв  було  встановлено  Радянську  владу.

В лютому 1922 року  виникає с/г  кооперативне товариство  «Нива», в 1925 році в селі  була створена артіль. В 1930 році артіль «Зірка»   перейменована  «До  кращого». В 1936  році  артіль «До кращого» була роз’єднана і утворено  2 колгоспи: ім. Кірова  та ім. Чапаєва. На  початку липня 1941 року село  окупували  німецько - фашистські загарбники.

25 березня 1944  село  Кочубіїв звільнене від окупації. В1944 році почалась відбудова  села. В 1948 році був виконаний закон про загальнообов’язкове семирічне  навчання. В 1954 році колгосп своїми  силами побудував свою  електростанцію, яка  працювала на  воді.

В1955 році колгоспи ім. Кірова і ім. Чапаєва об’єдналися в один  колгосп     ім. Кірова.

В1960 році пройшло об’єднання 3-х  колгоспів  з сіл Жердя, Красноставці і  Кочубіїв в один колгосп  «Росія».

В 1971 році за високі надої  молока  нагороджено орденом Леніна доярку ферми с. Кочубіїв Баран  Антоніну  Іванівну.

В 1975  році на честь 30-річчя Перемоги в селі було споруджено  обеліск  Слави  загиблим воїнам - односельчанам. За роки 12-ї  п’ятирічки збудовано в с. Кочубіїв новий  4-х рядний  механізований  корівник, філіал  швейної  фабрики, побудований  новий  міст, кормоцех, добудоване  приміщення місцевої  школи.

В 1989 році с. Кочубіїв відділилось від  колгоспу  «Росія». Новий  колгосп назвали «Нове життя». 01.10.1991 року  було  проведено роз’єдання сільських рад. В  с. Кочубіїв  сільську раду очолив  Семенишин  Володимир  Васильович. В 1994 році колгосп  «Нове життя» перейменовано  в КСП «Нове  життя», очолюване Статком Віктором Антоновичем, Кочубіївську сільську  раду очолив  Павлишин Володимир  Васильович. В 1998 році   зроблено  водяне опалення  Кочубіївської  ЗОШ    І-ІІІ ступенів.

На  початку лютого 2000 року СЗВ «Кочубіївське» очолив Волосецький

Валентин  Анатолійович. В цьому ж році  СЗВ «Кочубіївське» перейменовується   в  ПОП «Кочубіївське».

В 2002 році Кочубіївську сільську раду очолив  Сопільник   Сергій  Броніславович, ПОП  «Кочубіївське»  перейменовується в ПП «Кочубіївське».

5 листопада 2008 року  закінчилась  газифікація  села  Кочубіїв. В 2012 році Кочубіївську школу реорганізовано у школу І-ІІ ступенів.

В 2016 році зроблене вуличне освітлення. Село об’єдналося в Чемеровецьку селищну територіальну громаду, головою якої 18 грудня 2016 року обрано Собаня Олександра Володимировича.