Символіка громади

Блазон (опис) великого герба Чемеровецької селищної ради

Герб Чемеровецької об’єднаної територіальної громади має в основі заокруглений до низу щит (іспанська форма) розміром 7:8. Поля щита скошені чотиридільно. В першій частині щита на срібному (білому) фоні, що символізує невинність і чистоту –  зелені товтри. Зелений колір -  символ державного заповідника «Подільські товтри», на території якого знаходяться населені пункти Чемеровецької селищної ради,  символізує простори краю, є символом здоров’я, достатку, прагнення свободи.

Друга і третя частина щита - синього кольору, що символізує Поділля, а також те,  що територія Чемеровецької об’єднаної територіальної громади знаходиться між двома великими ріками- Смотрич і Збруч. Синій колір є  символом краси, м’якості, ясності, надії, мирного неба.
Четверта частина щита –символ родючих чорноземів краю, які є найбільшим багатством громади, та  символізує скромність, освіченість. Вона золотим триколосом ділиться на дві частини: чорну, що символізує родючі чорноземи та зелену – схід озимого хліба. На фоні чорного та зеленого кольорів золоті (жовті ) колоски – символ аграрного напрямку господарського комплексу суб’єктів селищної ради.
        В центрі щита золоте сонце - символ життя, енергії, багатства, гостинності, а також, це символ Поділля та Хмельниччини. На фоні сонця – пам’ятник Магдебурзькому праву, символ місцевого самоврядування, вказує, що окремі села громади  володіли цим правом (селище Чемерівці – 1797 р.; містечко Збриж – 1646 р.; містечко Черче – 1578р.).
        У голові щита малий герб країни - тризуб, символ пріоритету державності та національних цінностей. Тризуб обрамлений зеленим листям дуба, у слов’ян символ головного справжнього дерева, а довгий час поняття «дерево» і «дуб» були синонімами. Дуб являється втіленням міцності,сили,і людської гідності. Щит обрамлено декоративним картушем в стилі бароко, який символізує давній документ і виконаний у золотому кольорі. Нижня частина стрічки обрамлена стилізованими гронами калини.

Опис прапора Чемеровецької селищної ради

Прапор Чемеровецької об’єднаної територіальної громади має квадратну форму полотнища із співвідношенням сторін 1:1. Прапор поділений по вертикалі на  4 частини. Ліва сторона – чорного та зеленого кольорів , що символізує аграрний напрямок громади,  а також скромність, освіченість. Золоте колосся на чорному та зеленому фонах  – основне заняття сільськогосподарського напрямку – хліборобство. Права сторона зеленого кольору - символізує товтри, луги, ліси державного заповідника, а також символ здоров’я і достатку. Дві частини  зверху і знизу синього кольору , символізують річкові плеса великих річок що омивають територію громади –Збруча та Смотрича ,  мир, спокій і велич.В центрі прапоразолоте сонце - символ багатства, сили та вірності.