Паспорт

Чемеровецька  територіальна громада утворена шляхом об’єднання  18 сільських і 1 селищної ради та почала функціонувати   27 грудня 2016 року. У 2020 році до складу громади увійшло ще 4 колишніх сільських ради.

Назва громади

Чемеровецька селищна рада

Поштова адреса     адміністративного будинку центральної садиби

31601,

Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район, смт Чемерівці, вулиця Центральна, 40

rada_chemotg@ukr.net; 04403930@mail.gov.ua;

Голова селищної ради

Собань Олександр Володимирович

Місцерозташування, кордони

Чемеровецька  селищна територіальна громада  займає цетральну і південну частини Чемеровецького  району (56 % території), межує з Гусятинським районом Тернопільської області на заході, Городоцьким, Камянець-Подільським та Дунаєвецьким районами Хмельницької області з півночі, півдня та сходу.

Віддаленість від великих адмін.центрів (обласних центрів чи/та великих міст)

Центр громади, смт Чемерівці, розташований 85 км від обласного центру м.Хмельницького, до м. Київ – 435 км

Старостинські округи Чемеровецької селищної ради

Територія селищної ради складається з 46 населених пунктів, які  об’єднані в 22 старостинські округи

Загальна площа громади

Загальна площа території Чемеровецької селищної ради складає 620,46 кв.км.

Структура за категоріями земель

Наявні на території громади ВІЛЬНІ земельні ділянки, призначені для ведення господарської діяльності (крім с/г призначення)

Загальна чисельність мешканців громади

Чисельність наявного населення на 1 січня 2024 року -

25097  осіб,

з них: чоловіків – 8233 осіб, жінок – 11835 осіб. дітей - 3617 осіб

Соціальний склад населення

Кількість населення, молодшого від працездатного віку – 2508  осіб

Кількість населення працездатного віку – 16924 особи

Кількість населення старшого від працездатного віку – 5665 осіб

Природні ресурси

На території Чемеровецької селищної ради наявно 6317,00 га земель лісового призначення,  2680,35 га перебувають у користуванні лісогосподарських підприємствах, а саме: 554,00 га -  ДП «Кам’янець-Подільське лісництво», 4649,0 га  - ДП «Ярмолинецьке лісове господарство».

Також території селищної ради покрита 565,5829 га земель водного фонду, але специфіка використання даних земель полягає в тому, що можливість їх використання можливе тільки як рекреаційного призначення, так-як майже вся територія селищної ради віднесена до земель заповідного фонду «Подільські товтри».

Кліматичні умови

Ландшафт, ґрунти

Поверхневі та внутрішні води

Мінерально-сировинні ресурси

Територія Чемеровецької селищної  має помірно-континентальний клімат з теплим літом, м'якою зимою і достатньою кількістю опадів. Віна сформувалась під впливом різноманітних чинників. Головним з них є географічна широта, з якою пов'язана висота Сонця над горизонтом і величина сонячної радіації. Висота Сонця над горизонтом на території селища в червні в полудень досягає 63-65°, в грудні – 16-18°, а в рівнодення - 39,5-41,5° Тривалість дня змінюється від 8 до 16,5 години.

Також завдяки висотам хребтів Подільських товтр територія селища захищина від надмірних вітрів та засухи.

Територія Громади розташована у південно-західній частині Хмельницької області, лісостеповій частині України і лежить у межах Подільської височини Місцевість в основному рівнинна, але трапляються ділянки з горбкуватою поверхнею, порізані балками, покрита сільськогосподарськими угіддями та лісами. Ґрунти представлені чорноземами опідзоленими та глибокими малогумусними.

Територією району протікають річки ЗбручЖванчикСмотрич.

На річках Збруч та Смотрич у 1950-х роках збудовано п'ять міжколгоспних електростанцій. Неподалік Збруча в районі сіл Сокиринці  розвідано запаси лікувальної води типу трускавецької «Нафтусі».

Мінерально-сировинні ресурсипредставлені піском

будівельним, вапнякомглиноюкаменем-пісковиком.

Транспотна інфраструктура громади

• Протяжність і стан доріг;
  • Державного значення 40,5 (незадовільний)
  • Обласного значення 100,1 (незадовільний)
  • Районного значення 24,7 (незадовільний)
  • Комунальних 258,118 (незадовільний)

Соціальна Інфраструктура

Заклади освіти

Закладів культури

Заклади охорони здоров'я

Туристична інфраструктура

Перелік існуючих та потенційних туристичних об‘єктів

Основні галузі виробництва та     провідні підприємства (в тому числі – сільськогосподарські)

В загальному обсязі виробництва продукції та надання послуг найбільшу питому вагу займають виробники сільськогоспо-

дарської продукції, здебільшого рослинницької. Основні культури, які вирощують на території громади – це зернові, технічні та плодо-овочеві.

Найбільшими виробниками сільськогосподарської продукції є: ТОВ"Агрохолдинг 2012", ТОВ "Континентал Фармерз Груп", ПП "Україна Агро - 2С", ПП "АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004", ПП "АВС-АГРО".

Промислові підприємства: Солодовий завод ПРАТ  "Оболонь",  ПП ЧЕМЕРОВЕЦЬКА БУДIВЕЛЬНА КОМПАНIЯ

Сфера обслуговування

На території громади працюють 153 заклади торгівлі, 30 закладів громадського харчування і 1 об’єкт  побутового  обслуговування  населення.