Чемеровецька селищна територіальна громада

Паспорт

Чемеровецька об’єднана територіальна громада утворена шляхом об’єднання  18 сільських і 1 селищної рад Чемеровецького району Хмельницької області почала функціонувати  з 27 грудня 2016 року.

Назва громади

Чемеровецька селищна рада

Поштова адреса     адміністративного будинку центральної садиби

31601,

Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район, смт Чемерівці, вулиця Центральна, 40

rada_chemotg@ukr.net

Голова селищної ради

Собань Олександр Володимирович

Місцерозташування, кордони

Чемеровецька  селищна територіальна громада  займає цетральну і південну частини Чемеровецького  району (56 % території), межує з Гусятинським районом Тернопільської області на заході, Городоцьким, Камянець-Подільським та Дунаєвецьким районами Хмельницької області з півночі, півдня та сходу.

Віддаленість від великих адмін.центрів (обласних центрів чи/та великих міст)

Центр громади, смт Чемерівці, розташований 85 км від обласного центру м.Хмельницького, до м. Київ – 435 км

Старостинські округи Чемеровецької селищної ради

Територія селищної ради складається з 46 населених пунктів, які  об’єднані в 22 старостати

Загальна площа громади

Загальна площа території Чемеровецької селищної ради складає 620,46 кв.км.

Структура за категоріями земель

Наявні на території громади ВІЛЬНІ земельні ділянки, призначені для ведення господарської діяльності (крім с/г призначення)

Загальна чисельність мешканців громади

Чисельність наявного населення на 1 січня 2020 року -

27938  осіб,

з них: чоловіків – 10319 осіб, жінок – 12619 осіб.

Соціальний склад населення

Кількість населення, молодшого від працездатного віку – 2730  осіб

Кількість населення працездатного віку – 12355 осіб

Кількість населення старшого від працездатного віку – 6955 осіб

Природні ресурси

На території Чемеровецької селищної ради наявно 3330,989 га земель лісового призначення,  2680,35 га перебувають у користуванні лісогосподарських підприємствах, а саме: 432,00 га -  ДП «Кам’янець-Подільське лісництво», 1104,7730 га  - ДП «Ярмолинецьке лісове господарство», 1143,5770 га – КП «Чемеровецький агроліс».

Також території селищної ради покрита 565,5829 га земель водного фонду, але специфіка використання даних земель полягає в тому, що можливість їх використання можливе тільки як рекреаційного призначення, так-як майже вся територія селищної ради віднесена до земель заповідного фонду «Подільські товтри».

Кліматичні умови

Ландшафт, ґрунти

Поверхневі та внутрішні води

Мінерально-сировинні ресурси

Територія Чемеровецької селищної  має помірно-континентальний клімат з теплим літом, м'якою зимою і достатньою кількістю опадів. Віна сформувалась під впливом різноманітних чинників. Головним з них є географічна широта, з якою пов'язана висота Сонця над горизонтом і величина сонячної радіації. Висота Сонця над горизонтом на території селища в червні в полудень досягає 63-65°, в грудні – 16-18°, а в рівнодення - 39,5-41,5° Тривалість дня змінюється від 8 до 16,5 години.

Також завдяки висотам хребтів Подільських товтр територія селища захищина від надмірних вітрів та засухи.

Територія Громади розташована у південно-західній частині Хмельницької області, лісостеповій частині України і лежить у межах Подільської височини Місцевість в основному рівнинна, але трапляються ділянки з горбкуватою поверхнею, порізані балками, покрита сільськогосподарськими угіддями та лісами. Ґрунти представлені чорноземами опідзоленими та глибокими малогумусними.

Територією району протікають річки ЗбручЖванчикСмотрич.

На річках Збруч та Смотрич у 1950-х роках збудовано п'ять міжколгоспних електростанцій. Неподалік Збруча в районі сіл Сокиринці  розвідано запаси лікувальної води типу трускавецької «Нафтусі».

Мінерально-сировинні ресурсипредставлені піском

будівельним, вапнякомглиноюкаменем-пісковиком.

Транспотна інфраструктура громади

• Протяжність і стан доріг;
  • Державного значення 40,5 (незадовільний)
  • Обласного значення 100,1 (незадовільний)
  • Районного значення 24,7 (незадовільний)
  • Комунальних 258,118 (незадовільний)

Соціальна Інфраструктура

Заклади освіти

Закладів культури

Заклади охорони здоров'я

Туристична інфраструктура

Перелік існуючих та потенційних туристичних об‘єктів

Основні галузі виробництва та     провідні підприємства (в тому числі – сільськогосподарські)

В загальному обсязі виробництва продукції та надання послуг найбільшу питому вагу займають виробники сільськогоспо-

дарської продукції, здебільшого рослинницької. Основні культури, які вирощують на території громади – це зернові, технічні та плодо-овочеві.

Найбільшими виробниками сільськогосподарської продукції є: ТОВ"Оболонь-агро", ТОВ "Мрія Фармінг Поділля", ПП "АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004", ПП "АВС-АГРО".

Промислові підприємства: Солодовий завод ПРАТ  "Оболонь",  ПП ЧЕМЕРОВЕЦЬКА БУДIВЕЛЬНА КОМПАНIЯ

Сфера обслуговування

На території громади працюють 153 заклади торгівлі, 30 закладів громадського харчування і 1 об’єкт  побутового  обслуговування  населення.