Хмельницька область, Чемеровецький район

Паспорт

Чемеровецька об’єднана територіальна громада утворена шляхом об’єднання  18 сільських і 1 селищної рад Чемеровецького району Хмельницької області почала функціонувати  з 27 грудня 2016 року.

Назва громади

Чемеровецька селищна рада

Поштова адреса     адміністративного будинку центральної садиби

31601,

Хмельницька область, Чемеровецький район, смт Чемерівці, вулиця Центральна, 40

rada_chemotg@ukr.net

Голова селищної ради

Собань Олександр Володимирович

Місцерозташування, кордони

Чемеровецька  ОТГ  займає цетральну і південну частини Чемеровецького  району (56 % території), межує з Гусятинським районом Тернопільської області на заході, Городоцьким, Камянець-Подільським та Дунаєвецьким районами Хмельницької області з півночі, півдня та сходу.

Віддаленість від великих адмін.центрів (обласних центрів чи/та великих міст)

Центр громади, смт Чемерівці, розташований 85 км від обласного центру м.Хмельницького, до м. Київ – 435 км

Старостинські округи Чемеровецької селищної ради

Територія селищної ради складається з 34 населених пунктів, які  об’єднані в 18 старостинських округів

Загальна площа громади

Загальна площа території Чемеровецької селищної ради складає 464,5 кв.км.

Структура за категоріями земель

Наявні на території громади ВІЛЬНІ земельні ділянки, призначені для ведення господарської діяльності (крім с/г призначення)

Загальна чисельність мешканців громади

Чисельність наявного населення на 1 січня 2019 року, 22307 осіб, з них: чоловіків – 10066 осіб, жінок – 12241 осіб.

Соціальний склад населення

Кількість населення, молодшого від працездатного віку – 2764  особа

Кількість населення працездатного віку – 12542 особи

Кількість населення старшого від працездатного віку – 7401 особа

Природні ресурси

На території Чемеровецької селищної ради наявно 3330,989 га земель лісового призначення,  2680,35 га перебувають у користуванні лісогосподарських підприємствах, а саме: 432,00 га -  ДП «Кам’янець-Подільське лісництво», 1104,7730 га  - ДП «Ярмолинецьке лісове господарство», 1143,5770 га – КП «Чемеровецький агроліс».

Також території селищної ради покрита 565,5829 га земель водного фонду, але специфіка використання даних земель полягає в тому, що можливість їх використання можливе тільки як рекреаційного призначення, так-як майже вся територія селищної ради віднесена до земель заповідного фонду «Подільські товтри».

Кліматичні умови

Ландшафт, ґрунти

Поверхневі та внутрішні води

Мінерально-сировинні ресурси

Територія Чемеровецької селищної  має помірно-континентальний клімат з теплим літом, м'якою зимою і достатньою кількістю опадів. Віна сформувалась під впливом різноманітних чинників. Головним з них є географічна широта, з якою пов'язана висота Сонця над горизонтом і величина сонячної радіації. Висота Сонця над горизонтом на території селища в червні в полудень досягає 63-65°, в грудні – 16-18°, а в рівнодення - 39,5-41,5° Тривалість дня змінюється від 8 до 16,5 години.

Також завдяки висотам хребтів Подільських товтр територія селища захищина від надмірних вітрів та засухи.

Територія Громади розташована у південно-західній частині Хмельницької області, лісостеповій частині України і лежить у межах Подільської височини Місцевість в основному рівнинна, але трапляються ділянки з горбкуватою поверхнею, порізані балками, покрита сільськогосподарськими угіддями та лісами. Ґрунти представлені чорноземами опідзоленими та глибокими малогумусними.

Територією району протікають річки ЗбручЖванчикСмотрич.

На річках Збруч та Смотрич у 1950-х роках збудовано п'ять міжколгоспних електростанцій. Неподалік Збруча в районі сіл Сокиринці  розвідано запаси лікувальної води типу трускавецької «Нафтусі».

Мінерально-сировинні ресурсипредставлені піском

будівельним, вапнякомглиноюкаменем-пісковиком.

Транспотна інфраструктура громади

• Протяжність і стан доріг;
  • Державного значення 40,5 (незадовільний)
  • Обласного значення 100,1 (незадовільний)
  • Районного значення 24,7 (незадовільний)
  • Комунальних 258,118 (незадовільний)

Соціальна Інфраструктура

Мережа закладів освіти

Мережа закладів культури

Заклади охорони здоровя

Туристична інфраструктура

Перелік існуючих та потенційних туристичних об‘єктів

Основні галузі виробництва та     провідні підприємства (в тому числі – сільськогосподарські)

В загальному обсязі виробництва продукції та надання послуг найбільшу питому вагу займають виробники сільськогоспо-

дарської продукції, здебільшого рослинницької. Основні культури, які вирощують на території громади – це зернові, технічні та плодо-овочеві.

Найбільшими виробниками сільськогосподарської продукції є: ТОВ"Оболонь-агро", ТОВ "Мрія Фармінг Поділля", ПП "АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004", ПП "АВС-АГРО".

Промислові підприємства: Солодовий завод ПРАТ  "Оболонь",  ПП ЧЕМЕРОВЕЦЬКА БУДIВЕЛЬНА КОМПАНIЯ

Сфера обслуговування

На території громади працюють 153 заклади торгівлі, 30 закладів громадського харчування і 1 об’єкт  побутового  обслуговування  населення.