Чемеровецька селищна територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Історія села Степанівка

Село Степанівка,  знаходиться у південно-східній частині Чемеровецького району Хмельницької області.

На березі річки Батіжок , поділяючої село на дві половина, впадаючої в річку Смотрич похило розташоване на 10 верстах, а від найближчої станції Лянцкорунь за три верти село Степанівка.

Поселення було заселено близько 1716 року на землях с.Черче, які належали кам’янецьким біскутим і названо на честь біскута Степана Рунківського – Стефанівкою. Частину Стефанівки цей біскут призначив на утримання біскутського приміщення в Кам’янці, частину на утримання костьола. В 1875 році біскутська частина поступила в казну і була продана імператрицею Катериною І племінниці Потьомкіна Баранецького, а  землі костьола поступили в казну 1892 року і збереглись за костьолом. Баранецька продала свою частину Бернавському і ця частина до цих пір належить його нащадкам. Тому село до цих пір поділено на (казену) частину і поміщицьку і до недавно кожна частина управлялась окремо. У кожній частині був свій староста, соцький і т.д.

Історія села зберігає багато імен багато справ за якими і конкретні люди.

  На території села функціонувала і  в даний час функціонує сільська рада.

  Степанівська сільська рада робітничих, селянських і червоноармійських депутатів Ляцкорунської волості Кам’янецького повіту була утворена в січні 1918 року

За першою Конституцією УРСР сільська рада в межах своєї компетенції була місцевою владою на території села Степанівка. Формувалась шляхом обрання жителями села на сільському сході. У період громадянської війни  тимчасово припинила свою діяльність. У 1921 році сільська рада відновила свою роботу. Під час адміністративно-територіальної реформи 1923-1925 рр. були чітко визначені права і обов’язки сільської ради, уточнено її територіальні межі. До складу Степанівської сільської ради було включено один населений пункт село Степанівка. Територія сільської ради з 7 березня 1923 року увійшла  до складу Ляцкорунського  району 4 грудня 1928 року  територію віднесено до Смотрицького району

Перші вибори до сільської ради відбулися і груді місяці 1939 року. З січня 1940 року нова назва ради – Виконавчий комітет Степанівської сільської ради депутатів трудящих. В роки другої світової війни сільська рада тимчасово припинила свою діяльність. Відновила свою роботу  у квітні 1944 року. У 1948 році пройшли перші післявоєнні вибори до сільської ради.

  У 1959 році в зв’язку з реорганізацією сільських рад Степанівську сільську раду було об’єднано з Більською сільською радою з центром села Біла.

Після проголошення Незалежності України докорінно змінилась система органів державної влади, встановлено систему органів місцевого самоврядування, до яких  віднесено  і сільські ради. Степанівська сільська рада відновила свою роботу 16 березня 1990року. До складу сільської ради ввійшло село Степанівка

З 12.11.2010 року сільську раду очолює Мельник Іван Васильович.

У 1862 році на території села Степанівка відкрита церковно- приходська школа, а з 1898 року для дівчат відкрита церковна школа грамоти. Після визволення села в 1944 році на території села відкрита стара школа в пристосованому приміщенні , завідуючої якої стає Шлапак Ніна Мартинівна. З 1954 року школа прогресує і з кожним роком з’являється наступний клас, стає двохзмінне навчання.

У 1975 році побудовано і введено в дію нове приміщення школи на 180 місць. В якому просторі і світлі кімнати, спеціально об лаштований комп’ютерний клас. На сьогоднішній день тут навчається 29 учнів Степанівську ЗОШ І-ІІ ступенів очолює Чорпіта Аліна Петрівна. ФГ НВО «Мрія» надала спонсорську допомогу для школи - нові комп’ютери. За допомогою батьків і дітей зроблено ремонт в шкільній їдальні.

На території сільської ради також працює дитячий садочок «Сонечко» тут виховуються 10 дітей з 3-річного віку  та готуються до навчання в школі.

Кожного року працівниками ДС проводиться ремонт дитячого садочка, що сприяє створенню належних умов для організації життя, виховання та навчання дошкільнят. Виконавчий комітет сільської ради постійно дбає про зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу.

У 1932 році в селі Степанівка створена кімната-читальня в пристосованому приміщенні хати-завідуючим читальні Іванюк Сергій. Наданий час сільська бібліотека знаходиться в приміщенні будинку культури очолює її фахівець цієї справи Драпата Галина Василівна. Окремо обладнана кімната юного читача, започатковано створення історико - краєзнавчого         музею села Степанівка.

В 70-х роках будується нове приміщення будинку культури, яке на даний час потребує капітального ремонту дах.

Організацією культурного дозвілля в селі займаються  працівники культури. Очолює  його Пенжуляк  Альона Іванівна, молодий старанний працівник. Під керівництвом якої проходять вечори відпочинку для молоді, дискотеки, святкові концерти. Тут проводяться цікаві змістовні заходи. Працівники культури стають ініціаторами проведення заходів та організації довкілля жителів села. В 2016 році святкувати 300 річчя села Степанівка.           

           У 1945 року на території села відкрито пологовий будинок завідуючого якої була Загірна Ганна Гнатівна. У 1956 році відкрито ФАП, яким завідує Шестаківський Сергій Федорович. Щодо організації медичного обслуговування на сьогоднішній день, то медичну допомогу населенню надає Фельдшерсько акушерський пункт. Медичними працівниками ФАП укомплектований. ФАП розташований в 3-х кімнатах,приміщення якого газифіковано завідуюча якого є Гуменюк Аліна Григорівна.

В селі побудовано нову церкву Московського патріархату, під керівництвом колишнього голови колгоспу «Перемога» с.Степанівка Загороднього Віктора Олександровича

В селі працює поштове  відділення зв’язку начальником відділення  є Мельник Ірина Михайлівна, три приватних та один державний магазини, які забезпечують населення всіма необхідними товарами повсякденного попиту.

В 1930 році на території сільської ради утворився перший колгосп ім..Сталіна Смотрицького району, Кам’янець – Подільської області  до якого ввійшло 20 одноосібників, які займались вирощуванням с/г продукції. Першу спілку організував Глушко Сергій.

В 1950 році наше господарство об’єдналось із господарством с.Біла колгосп ім..Б.Хмельницького його очолює Тимчук Афанасій Миколайович. В 1956-1958рр.господарство очолює вчитель історії за професією Локай Степан Олексійович.

В 1958 році колгосп ім..Б.Хмельницького очолює Добродій Федір Федорович.

Саме в цей час будується і розширюється соціальна сфера, будується будинок культури, торговий центр.

В 1970 році дане господарство очолює Фурман Василь Іванович, будується нова школа, новий будинок культури, споруджується обеліск на честь воїнам- визволителям

В 1977 році Михайло Васильович  Шаповал який приділяє велику увагу розвитку тваринництва, з 1981-1988 рр. продовжує очолювати дане господарство Кушнір Михайло Петрович. В 1989 році господарство знову стає самостійним на чолі голови колгоспу «Перемога» Віктора Олександровича Загороднього згодом переіменовано в СГК «Степанівський»  директором якого є Найчук Василь Васильович.

На даний час  земельні паї здано в оренду  ФГ НВО «Мрія» , та ТОВ «КЕРНЕЛ»

28 грудня 2006 року ввійшло в історію села, як день «Голубого вогника», наше село було підключено до центральної магістралі.

20 травня 2017 року в селі включено  вуличне освітлення.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь