Звання "народний аматорський", "зразковий" підтверджено!

Дата: 02.07.2018 09:34

Фото без опису

Чемеровецька земля, багата народними талантами і мистецькими здобутками, пишається своєю прадавньою історією та віковими традиціями. Значний внесок до золотого фонду української національної культури вносять аматори нашого краю.
З метою підвищення художнього рівня, виконавської майстерності творчих колективів, їх ролі у розвитку аматорської народної творчості 19 червня в Центрі культури, дозвілля і мистецтва пройшла чергова атестації аматорських художніх колективів на предмет підтвердження звання «народний аматорський», «зразковий».
У підтвердженні почесного звання взяли участь 14 колективів Чемеровеччини, в тому числі 9 з населених пунктів об’єднаної селищної ради : народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль “ Берегиня ” с. Біла (керівник  Людмила Мамчур); народний аматорський ансамбль народної музики “ Родина ” с.Жердя (керівник Ірина Сухар); народний аматорський вокальний ансамбль «Мальви» с.Жердя (керівник Сергій Гнатишен); народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» с.Демківці (керівник  Віталій Штоль); народний аматорський хор ветеранів війни і праці «Чебреці»  (керівник Марія Вінярська), народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Ясени» ц (керівник Йосип Вишневський), народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Соната»  (керівник Лідія Харкавлюк), зразковий духовий оркестр дитячої музичної школи (керівник Віталій Ніколюк); народний аматорський мішаний ансамбль «Свято» (керівник Василь Свято).
Оцінювала виступи компетентна атестаційна комісія у складі фахівців народної творчості Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Олени Сосніни, Олександра Серветника та Людмили Мезенцевої.
Протягом двох із половиною годин на сцені лунала інструментальна феєрія музики й пісні. Виконавці показали надзвичайно високий рівень. Їх репертуар був різноманітний. Це і твори українських та західноєвропейських авторів, вітчизняних й зарубіжних класиків, місцевих митців, обробки українських народних пісень, сучасні та естрадні твори. Вердикт комісії був однозначний та безсумнівний – звання «народний «зразковий» підтвердили всі без виключення 14 колективів.
Музика об’єднує людей, і в цьому її найбільша сила. Усі присутні в актовій залі були різні за характерами, звичками, поглядами на життя, моральними принципами, та, затамувавши подих, однаково схвильовано та зачаровано завмирали під зливою дивовижних звуків. І вже на другий план відійшли життєві негаразди й турботи, залишилася тільки влада мистецтва, котра очищає душу від усього несуттєвого, мізерного, буденного, підносить нас до висот розуміння сенсу життя.
Велику вдячність висловлюємо за такі неймовірні відчуття усім народним колективам Чемеровеччини. Хай ще довго звуки їхньої музики та пісні чарують серця слухачів!