ВИКОРИСТАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ НА КОНТРОЛІ

Дата: 23.01.2019 17:28

Фото без описуПрацівниками відділу з питань соціальної політики   здійснюється контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини і створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. Протягом 2018 року здійснено обстеження 71 сім’ї. Під час обстежень встановлено, що в даних сім‘ях діти виховуються в належних санітарно-побутових умовах, забезпечені всім необхідним для повноцінного виховання та розвитку. Батьки раціонально використовують кошти для придбання необхідних для дитини речей: ліжечка, підгузків, харчування, одягу тощо.

Якщо є факти нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється.

Підставою для цього може бути:

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

- відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

- нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;

- перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

- смерті дитини;

- смерті отримувача допомоги;

- виникнення інших обставин.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.