Вимоги охорони праці при проведенні посівних робіт

Дата: 12.03.2019 15:24

Основними причинами нещасних випадків в агропромисловому комплексі є послаблення контролю з боку служб охорони праці.Розпочинаються весняно-польові роботи,які вимагають проведення комплексу заходів,спрямованих на забезпечення здорових та безпечних умов праці робітників. Вимоги безпеки й охорони праці,яких необхідно дотримуватись під час виконання робіт у сільському господарстві, передбачені правилами охорони праці в сільськогосподарському виробництві.

Тому для недопущення випадків травмування працівників керівникам, та спеціалістам усіх служб необхідно здійснити певні організаційні профілактичні заходи, а саме:

-провести навчання працівників на роботах підвищеної небезпеки та перевірку їх знань(особливо тих,хто перебував на біржі);

-провести інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки з усімапрацівниками ,які братимуть участь у весняно-польових роботах;

-до роботи на тракторах та інших транспортних засобах допускати працівників віком не молодше 18 років,які пройшли медогляд,навчання та інструктаж з охорони праці та мають посвідчення на право управління такою сільськогосподарською технікою;

- ознайомити під розписку всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів;

- до початку робіт забезпечити всіх працівників спецодягом,засобами індивідуального захисту (рукавиці,окуляри,респіратори),поповнити медичні аптечки для надання першої долікарської допомоги;

- здійснювати постійний контроль за дотриманням правил безпеки під час весняно-польових робіт.

Городоцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області звертається до керівників підприємств та організацій вжити усіх заходів з попередження нещасних випадків при проведенні весняно-польових робіт.