ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах!

Дата: 09.04.2019 09:01

Фото без описуЦьогорічна рання весна принесла тепло, а разом з ним й масове спалювання населенням сухої трави, листя та рослин. Господарювання та прибирання на городах, подвір'ях, прилеглих територіях може завершитись  вогнищами, які несуть величезну шкоду довкіллю.

Загроза від спалювання сухої трави, листя багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, громадяни рідко надають цьому ваги. При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Також з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

Крім того, при спалюванні листя, трави згорають комахи, відбувається руйнація ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть грунтоутворюючі мікроорганізми.

Рятівники закликають відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників. Давайте будемо свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан нашого довкілля, екосистему краю!