Зросла фінансова відповідальність за неналежне оформлення трудових відносин

Дата: 10.01.2020 15:42

Фото без описуЗ 1 січня 2020  року мінімальна заробітна плата становить 4723 грн та у погодинному розмірі – 28,31 грн.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Зокрема, за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (141 тисяча 690 гривень) у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та  виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.