До уваги підприємців!

Дата: 02.06.2021 17:13

Фото без опису     Відповідно до Податкового Кодексу України всі суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами (алкогольні та тютюнові вироби) зобов’язані сплачувати акцизний податок до місцевого бюджету.

Відповідальність за порушення вимог законодавства

Посадові особи і громадяни притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством за порушення норм Закону № 481 щодо роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Рішення про стягнення штрафів приймаються контролюючими органами та/або органом, який видав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

У разі невиконання суб’єктом господарювання рішення зазначених органів сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм Закону № 481, можуть бути оскаржені суб’єктом господарювання в місячний термін у судовому порядку.

Усі інші закони та нормативно-правові акти, які стосуються обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, діють у частині, що не суперечить Закону № 481

У табл.  наведено низку порушень, за які до суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, застосовуються фінансові санкції згідно зі ст. 17 Закону № 481 у вигляді штрафів.

Суть порушення

Ставки та розміри штрафних санкцій

Роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених Законом № 481)

200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17 000 грн