Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем

Дата: 15.07.2021 16:56

Фото без описуВ Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Ви може стати патронатними вихователями, якщо:

- є громадянином України, має вік від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);

- сім’я зареєстрована у шлюбі та проживає на спільній житловій площі;

- стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

- є позитивний досвід виховання власних дітей;

- відсутня судимість;

- один із членів сім’ї не поєднує роботу патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю.

Для цього бажаючим необхідно пройти спеціальний курс навчання, а це 12 занять, та отримати довідку за результатами навчання. Зарплата вихователя становить з 1 січня 2021 року - 10945 гривень, з 1 липня- 11470 гривень, з 1 грудня- 11965 гривень, кошти на виховання дитини з 1 січня 2021 року — 4540 гривень, з 1 липня — 4588 гривень з 1 грудня — 4786 гривень – ред.).

Якщо ви бажаєте підтримати дитину та стати патронатними вихователями,за додатковою інформацією звертайтеся до Відділу з питань соціальної політики Чемеровецької селищної ради за адресою: вул. Центральна, 40, смт. Чемерівці.