Чемеровецька селищна територіальна громада

«Насильству немає виправдань»

Дата: 07.12.2021 16:54

Основними завданнями акції "16 днів проти насильства" є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об'єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини. Пандемія COVID-19 загострила цю проблему через локдауни, але і також зробила її менш видимою – оскільки ми менше бачимось з тими, хто може підтримати, і ховаємо обличчя під масками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав із 1981 року в пам'ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.  Також ООН пропонує у ці дні надіти одяг або аксесуари помаранчевого кольору, щоб висловити свою солідарність з рухом в ім'я майбутнього, вільного від насильства щодо жінок і дівчат. У багатьох містах світу проходять відповідні заходи, а знамениті будівлі  підсвічені помаранчевим кольором. Із 1991 року акцію "16 днів активізму проти насильства" підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства. З цієї нагоди фахівці відділу з питань соціальної політики селищної ради Тетяна Назарчук та Галина Паламарчук  спільно із фахівцем управління соціального захисту Кам’янець-Подільської райдержадміністрації  Павлом Лихо продовжують роботу по виконанню заходів до оголошеної акції. Розповсюджували друковану продукцію та дарували  дітям помаранчеві кульки.