Намічено перспективи співпраці з новими європейськими партнерами

Дата: 21.12.2021 10:51

У Чемеровецької громади є уже досвід партнерстваи з європейськими колегами-представниками Зарасайського районного самоврядування  Республіки Литва. Така співпраця і цікава, і взаємовигідна, тому що відкриває нові перспективи для розвитку. Минулого тижня в ході візиту першого заступника селищного голови Юрія Войтова до Польщі закладено фундамент новим діловим стосункам з закордонними партнерами. Очолював представництво з України голова Кам»янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич. З польської сторони зустрічі проходили на рівні почесного консула в місті Ополе Ірени Пордзік.   В ході робочої поїздки Юрій Васильович  разом з членами  української  делегації мав можливість відвідати  міста Ополе, Гродок та гміну Зволе,  проаналізувати  та порівняти напрацювання Чемеровецької громади та польських колег в ході реформи місцевого самоврядування. Під час спілкування з Президентом Ремісничої Палати Анджеєм Старучем та її директором Катарджіною Врублевскою, ознайомилися з успішним проєктом підтримки ділових навичок, маркетингу та просування місцевого  бізнесу - малих та середніх приватних підприємств. У позитивному досвіді  Польщі в соціальній та освітній сфері впевнились, відвідавши ряд  загальноосвітніх шкіл, ремісничу школу, Опольський технологічний університет та магістрат міста Гродков. Під час спілкування з керівництвом технологічного університету, перший заступник селищного голови обговорив можливість навчання у закладі випускників  шкіл громади.   Цікавий досвід польських колег у організації діяльності закладів культури та соціальної сфери щодо активної зайнятості різних категорій мешканців, зокрема, літніх людей, їх участь  у  розвитку аматорського мистецтва. Налагодження спілкування між народними колективами з польської сторони та нашої громади має великі шанси на майбутнє, тому що наші фольклорні колективи успішні та активні у обміні творчими напрацюваннями. Відвідали ряд промислових підприємств,  які зацікавлені у співробітництві в сфері економіки.  Ознайомилися з організацією діяльності та практикою функціонування муніципальних пожежних дружин.

Заключним етапом поїздки стало підписання угоди між представництвом Чемеровецької селищної територіальної громади та гміни Звола  про співпрацю у багатьох сферах діяльності. А також  на запрошення української сторони на травень-червень наступного року сплановано візит польської делегації для напрацювання етапів взаємодії та співпраці в рамках реалізації Програми транскордонного співробітництва.