Небезпечна інфекція, проти якої немає ліків

Дата: 09.02.2022 16:46

Фото без описуПоліомієліт — високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Вражаючи нервову систему людини, поліовірус може призвести до незворотних рухових розладів та навіть смерті людини протягом кількох годин. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити вчасно — через відсутність взагалі будь-яких ознак хвороби. Ліків проти поліо не існує. Єдиним захистом є вакцинація.

На підставі “Плану заходів з реагування на спалах циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу типу 2», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, з 1 лютого 2022 року проводиться I тур вакцинації від поліомієліту дітей у віці від 6 місяців до 6 років, які не були щеплені згідно Національного календаря. Вакцинація проводиться  щоденно в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини КНП «Чемеровецький центр ПМСД».