Методичні рекомендації щодо укриття населення у найпростіших укриттях

Дата: 21.03.2022 13:13

Більшість населення на випадок надзвичайних ситуацій буде переховуватися у найпростіших укриттях.

Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Використання даних укриттів здійснюється у відповідності до таких обов’язків громадян України у сфері цивільного захисту, як:

дотримання правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях;

вивчення способів захисту від надзвичайних ситуацій та дій у разі їх виникнення, правил користування засобами захисту.

Заздалегідь органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання:

1. Здійснюється (при необхідності) розподіл найпростіших укриттів, для укриття в них населення, яке не має таких споруд у особистому використанні.

1. До населення доводяться:

правила поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях;

способи дообладнання та утримання найпростіших укриттів для цивільного захисту;

відповідальні за стан захисної споруди та відкриття дверей ЇЇ за сигналами оповіщення цивільного захисту;

адресу та місця розташування найпростішого укриття, де вони можуть переховуватися;

покажчики на території населеного пункту (підприємства) до найближчого найпростішого укриття.

3. Здійснюються тренування населення щодо зайняття найпростіших укриттів за сигналами оповіщення.

4. Встановлюється контроль за готовністю до застосування найпростіших укриттів та проведення навчань діям усіх категорій населення у надзвичайних ситуаціях (в будь-які: часу доби, погоди, пори року, місця знаходження особи).