Чемеровецька селищна територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Як розпочати будь-який бізнес завдяки програмі мікрогрантів?

Дата: 08.06.2023 15:37
Кількість переглядів: 248

Фото без описуВже майже рік триває реалізація державного проєкту підтримки бізнесу єРобота, запровадженої урядом України задля відновлення національної економіки та надання дієвої допомоги бізнесу. 

Однією із найефективніших таких програм стала «Власна справа»,  в рамках якої громадянам та підприємцям надаються кошти на фінансування розроблених ними бізнес-планів зі створення або розвитку бізнесу. Повернення отриманих коштів здійснюється у вигляді сплати податків і зборів. Програма орієнтована не тільки на створення або розвиток вже діючого малого та середнього бізнесу, а передусім, на протидію безробіттю та стимулювання зайнятості в Україні, адже головною умовою отримання коштів від держави є створення нових робочих місць. Так, за результатами ухвалених у 2022 році рішень передбачалося створення майже 8,4 тисячі нових робочих місць, а за результатами ухвалених рішень з початку 2023 року -  701 робоче місце.

Ця грантова програма набирає обертів, не лише створюючи нові робочі місця, але й розкриваючи безмежний творчий потенціал українців, які реалізують різноманітні, часом дуже нестандартні, бізнес – ідеї, максимально сприяючи відновленню і розвитку різних галузей економіки.

Ось лише декілька прикладів реалізації нестандартних бізнес-ідей учасників програми, яким вдалося органічно поєднати власну ідею для бізнесу та турботу про беззахисних, створити можливості для розвитку і самореалізації людей з особливостями ментального розвитку, а також допомогти ЗСУ.

Цілеспрямована криворіжанка Ірина Кущенко, одна з перших учасниць грантової урядової програми «єРобота», давно прагнула свої знання та досвід використати в бізнесі. Її мрією було відкриття якісного та сучасного магазину для власників домашніх тварин.

Дізнавшись про програму, Ірина підготувала бізнес-план та через портал «Дія» подала заявку, а згодом, отримала позитивне рішення від Державної служби зайнятості. Наразі підприємниця відкрила зоомагазин «Зоомама», до роботи в якому вона планує залучити двох працівників.

«Бізнес з турботою про домашніх улюбленців, що може бути краще?», - стверджує пані Ірина.

Нещодавно відбулось відкриття інклюзивної кав’ярні «Sunny Coffee», яку у Шепетівці заснувала пані Людмила Наумець - переможниця першої хвилі грантової програми «Власна справа».

Це «сонячна» кав’ярня, у якій працюватимуть люди з ментальними порушеннями, а сама пані Людмила є також головою громадської організації «Діти Сонця» і виховує сина із синдромом Дауна.

Це яскравий приклад того, як грантова програма «Власна справа» дає можливість українцям реалізовувати такі благородні, інклюзивні і по-справжньому цінні проєкти.

Студія розвитку «Невгамовні», що у Кропивницькому, діє вже понад 9 років. Це простір спілкування й розвитку  дітей, де проводяться заняття з психологом, розвивальні заняття, підготовка до школи, заняття з англійської мови, майстер-класи – все те, що прискорює адаптацію дітей до соціуму.

Його власниця – Анастасія Рубаник, постійно дбає про розширення видів послуг у сфері освіти та удосконалення методів роботи з дітьми.

Бджоляр з Луганської області відновив свою справу на Дніпропетровщині. Романа Бурджанадзе – переселенець з Сєвєродонецька Луганської області, 5 років займався бджільництвом, мав власну пасіку.

На жаль, війна похитнула і плани, і стабільний бізнес. Роману довелося разом з сім’єю вимушено переїхати до селища Булахівка Павлоградського району. Влаштувавшись на новому місці проживання, чоловік одразу почав думати щодо можливості почати бізнес з нуля та не покидати улюбленої справи. Тому, дізнавшись про урядову програму «єРобота» щодо надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу, чоловік твердо вирішив, що це його шанс почати все спочатку.

Грантові кошти Роман витратив на закупівлю 100 вуликів, сировини та необхідного обладнання. Вже сьогодні за сприяння служби зайнятості на пасіці працює 2 внутрішньо переміщені особи.

З початком воєнних дій, підприємець з Полтави - Віктор Запорожець виготовив експериментальну партію малих саперних лопат, запропонувавши їх військовим. Новинка, як кажуть припала до душі, і почала користуватися неабияким попитом, тож почав виготовляти лопати. Малі саперні лопати підприємця так гарно себе зарекомендували, що підприємець уклав Угоду з Міністерством оборони України на виготовлення і постачання понад 15000 малих саперних лопат. Роботу значно ускладнює відсутність камери порошкового фарбування. Тож кошти мікрогранту він планує витратити на закупівлю саме цієї камери, що значно здешевить виробництво малих саперних лопат.

Процес подачі заявок на отримання мікрогранту максимально простий – через портал Дія. Ми також зробили покрокову відео інструкцію подання заявки в Дія. Більше інформації щодо проєкту можна отримати на нашому порталі

Долучайтесь! Розвивайтесь!               

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь