Вшанували пам'ять жертв голокосту

Дата: 30.01.2018 17:18

27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жерв Голокосту.

«Голокост» - означає «всеспалення», систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. В широкому розумінні це - систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу.

Дата 27 січня вибрана не випадково. Саме в цей день у 1945 році було звільнено в’язнів найбільшо гонацистського табору смертіАушвіц-Біркенау в Освенцімі.

У селищі Чемерівці у роки Другої Світової війни знищено більше 400 осіб, серед яких було багато дітей, цілі сім'ї. На пустищі  по вул. Об’їздна смт Чемерівці за територією Солодового заводу знаходиться місце масового розстрілу на поховання єврейського населення, яке відзначене пам’ятним знаком.

Саме сюди прийшли сьогодні представники Чемеровецької районної ради Організації ветеранів України аби вшанувати пам'ять загиблих односельчан.