Важливий день в історії: затвердження Державного прапора України
Щороку 28 січня українці згадують важливу історичну подію – день, коли синьо-жовтий стяг був офіційно затверджений як Державний прапор України
Державний прапор України — це один із найголовніших символів нашої держави, який об'єднує покоління, нагадує про боротьбу за незалежність та надихає на досягнення.
У 1991 році в день проголошення Незалежності України, до сесійної зали Верховної Ради урочисто внесли синьо-жовтий прапор. Цей момент став знаковим для українців, адже під кольорами неба й пшениці наша держава офіційно підтвердила своє прагнення до свободи та незалежності. Згодом, 4 вересня 1991 року, український стяг замайорів над будівлею Верховної Ради, ставши не лише офіційним символом, а й оберегом нової епохи для України.
Після численних дискусій, непорозумінь та тиску з боку суспільства, 28 січня 1992 року було ухвалено постанову Парламенту "Про Державний прапор України". У тексті документу йдеться: «Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3»
Ця подія стала своєрідною кульмінацією багатовікової історії прапора, адже його кольори набули символічного значення задовго до проголошення незалежності. Так, поєднання цих кольорів використовувалося ще за часів Київської Русі. А згодом впродовж багатовікової історії він з'являвся під час боротьби за незалежність та національно-визвольні рухи.
Особливо велике значення прапор набув після початку вторгнення РФ в Україну у 2014 році. Синьо-жовтий стяг став символом опору та незламності, його підіймають не лише на державних установах, а й на деокупованих територіях.
Він уособлює мрії українців про мир, незалежність та процвітання. Кожного разу, коли ми бачимо наш прапор, він нагадує про важливість єдності, підтримки та віри в перемогу.