Чемеровецька селищна територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

10 березня - День Державного Гімну

Дата: 10.03.2025 09:23
Кількість переглядів: 64

Фото без опису У понеділок, 10 березня 2025 року, вся Україна відзначає одне з найважливіших свят — День Державного Гімну. Ми розповідаємо, як взагалі з’явилося це свято, і нагадуємо про те, які важливі слова має український гімн.

Як з’явився український гімн

10 березня 1865 року в Перемишлі відбувся концерт, присвячений легендарному поету Тарасу Шевченку. По завершенню цього святкового заходу люди вперше публічно заспівали пісню "Ще не вмерла України і слава, і воля". Саме тому ця дата і обрана як День Державного Гімну України.

Крім того, у 1917—1920 роках ця пісня стала одним з державних гімнів УНР та ЗУНР. У 1992 році українські депутати затвердили музичне супроводження пісні у виконанні композиторів Мирослава Скорика і Євгена Станковича.

Але тільки у 2003 році у Верховній Раді Україні затвердили Закон "Про Державний гімн України", в якому пропонувалося ухвалити гімн на музику Михайла Вербицького і приспів Павла Чубинського.

Цьогоріч виповнюється 160 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. 10 березня - день становлення одного з головних символів нашої держави. Саме цього дня у 1865 році на роковинах Тараса Шевченка в польському місті Перемишль уперше прозвучав майбутній гімн України - твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського.

Але сама історія гімну бере початок із 1862 року, адже саме тоді Павло Чубинський написав слова, які в подальшому були покладені на музику Михайла Вербицького.

15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну. Тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України». Законопроєктом пропонувалося затвердити як Державний національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета й приспівом пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Оригінал тексту та музики гімну, які написані рукою авторів, сьогодні зберігаються в Науковій бібліотеці імені Василя Стефаника у Львові.

“Душу й тіло ми положим за нашу свободу..” Так, Гімн України дуже символічний, має глибокий і пророчий сенс для нашого народу. Особливо сьогодні, коли українці, продовжують творити історію нашої незламності, ціною власних життів, виборюють нашу самобутність і волю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь