Чемеровецька селищна територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

День вишиванки: символ незламності і національної єдності

Дата: 15.05.2025 10:32
Кількість переглядів: 28

Фото без опису

       Щороку в третій четвер травня українці вбираються у вишиванки.  День вишиванки започаткували у 2006 році студенти Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. З того часу ініціатива переросла у всеукраїнське, а згодом і міжнародне свято, яке щороку набуває нового змісту, особливо в часи випробувань для України.

      Для українців вишиванка не лише елемент одягу — це своєрідний код нації. Кольори, візерунки, розміщення орнаменту — все має значення. Це потужне послання, зашифроване в узорах. Кожна нитка відображає настрій, життєві цінності, мрії та навіть побажання майбутньому. Різні регіони України славляться своїми особливими орнаментами. У вишивці — сила роду, мудрість предків і незламний дух українського народу.

Сьогодні дедалі частіше візерунки на сорочках українців стають стриманішими, з'являється більше чорного кольору — як ознаки скорботи, пам’яті про загиблих і болю війни. Проте навіть у темних відтінках залишається світло — символ незламності українського духу, гідності та надії на мирне завтра.

День вишиванки — це більше, ніж свято. Це прояв любові до Батьківщини, пам’яті про предків і сили, що живе в кожному з нас. Одягнімо вишиванку — наш духовний оберіг.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь