«Вчимося жити разом»
Виклики сучасного світу потребують нової освітньої парадигми, орієнтованої на майбутнє. Саме тому в освіті запроваджуються педагогічні технології розвитку соціально-психологічних компетентностей (життєвих навичок) учнів. Їх мета – полегшення соціальної адаптації дітей, підвищення їхньої стійкості в сучасному світі: навчають творчо розв’язувати проблеми, долати тривоги і стреси, створюють своєрідний «поведінковий імунітет» до невиправдано ризикованої поведінки.
Днями на базі методичного кабінету Чемеровецької селищної ради проведено семінар-тренінг по презентації тренерських умінь вчителів основ здоров’я за проектом «Вчимося жити разом». Вчителі продемонстрували свої практичні навички проведення уроків-тренінгів, показали готовність до заміни традиційних уроків заняттями, під час яких кожна дитина не боятиметься висловити власну думку, навчиться знаходити вихід із «вигаданої» ситуації,опанує навичками залагоджувати конфлікти. Цікаво пройшов тренінг на тему «Як владнати конфлікт», також неординарним був тренінг на тему «Стать і статеві ролі» (8 клас)проведений вчителями Чемеровецького НВК №1, Свіршковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Гуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Гостем даного заходу був керівник громадської організації «Оздоровлення» пан Олег, який підняв проблему «Здоров’я нації. Звідки беруться хвороби? Самозцілення». Діалог був досить цікавий та водночас дещо суперечливий.
В ході проведення подібних семінарів-тренінгів для вчителів, стає відчутно, що всі, які збираються тут, кожного разу стають сім’єю. І відрадно, що таких людей стає все більше і що вчителі хочуть розвиватися на добровільних засадах.