Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми

Дата: 23.09.2019 10:42

З метою забезпечення прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення в сім’ю створюються сім’ї патронатних вихователів.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та соціально-психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Патронатним вихователем може бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Які обов’язки патронатних вихователів?

- нести персональну відповідальність за життя та збереження здоров’я дитини, тимчасово влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, її фізичний та психічний стан;

- дотримуватися конфіденційності інформації про дитину та її батьків, що може завдати шкоди дитині та її сім'ї;

- дотримуватися вимог договору про влаштування дитини.

Перелік документів, які потрібно зібрати кандидатам у патронатні вихователі:

- Заява;

- Копія паспорта свого та кандидата у помічники патронатного вихователя;

- Довідка про склад сім'ї (форма №3);

- Копія трудової книжки (за наявності);

- Висновки про стан здоров'я свого та кандидата у помічники патронатного вихователя;

- Довідки від нарколога, психіатра та фтизіатра, а в т.ч. і для осіб, які проживають разом із кандидатом у патронатні вихователі;

- Довідки про відсутність судимості, в т.ч. і у повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом із кандидатом у патронатні вихователі;

- Документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

- Письмова згода на влаштування дітей до цієї сім'ї усіх повнолітніх членів сім'ї кандидата у патронатні вихователі

Яка тривалість послуги?

Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці.

В окремих випадках є потреба в подовженні термінів, але загальний термін перебування не повинен перевищувати 6 місяців. Якщо після спливання зазначеного терміну, біологічними батьками дитини не подолано складні життєві обставини, або за інших причин повернення до сім’ї не є можливим, для дитини підберуть альтернативні форми сімейного виховання – усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу.

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.

Про більш детальну інформацію про сімейний патронат ви зможете дізнатися, звернувшись у відділ з питань соціальної політики селищної ради за адресою: смт Чемерівці, вул. Центральна, 40.