Не тільки покупці, а й продавці товарів у мережі Інтернет доволі часто стають жертвами шахраїв

Дата: 13.04.2021 08:31

Фото без описуЯкщо у вас вже от-от куплять товар, але ніяк не можуть перекинути гроші на картку і запитують термін її дії та цифри зі звороту — впевнено кажіть #ШахрайГудбай!

#поліціяХмельниччини #кіберполіція #шахрайства #стоп_шахрайства

?? Головне правило безпечних онлайн розрахунків дуже просте – ніколи і нікому не повідомляйте термін дії вашої картки та тризначний код на її звороті.

??????? На жаль, деколи підступним шахраям все-таки вдається обдурити довірливих або непоінформованих громадян. Для цього вони мають типові сценарії. Іноді – одягають маску покупця ваших речей.

??????? Наприклад, ви продаєте велосипед у Інтернеті. І ось з’являється потенційний покупець, який готовий відразу надіслати вам гроші. Він запитує у вас номер карти. Це – нормально. Фактично, цей 16-значний номер – єдина інформація про вашу платіжну картку, яку можна безпечно розголошувати.

???? Далі починається найцікавіше. Псевдопокупець обов’язково запитає у вас термін дії платіжної картки та тризначний код на її звороті.

?? Пам'ятайте! Для переказу коштів на картку цілком достатньо лише її номеру.

?? Якщо таке станеться з вами, не дайте себе обдурити. Відразу припиніть спілкування з таким псевдопокупцем.

???? Маєте сумніви щодо ситуації? Телефонуйте на гарячу лінію Національного банку України:

???????? Потрапили у пастку шахраїв? Телефонуйте в Кіберполіцію:

0 800 505 170 або зверніться зі скаргою онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua