Спалювання сухостою — це злочин
3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.
З початку року на території Хмельницької області надзвичайники вже приборкали 140 пожеж сухої трави. Кожного дня правоохоронці намагаються достукатися до свідомості людей та закликають не палити суху рослинність.
«За повідомленнями Головного управління ДСНС в Хмельницькій області, упродовж минулих 2 діб залишки сухої рослинності палали і на Кам’янеччині.
Так, 18 березня в с. Врублівці, а також 19 березня в с. Слобідка-Скипчанська та в смт. Смотрич Кам’янець-Подільського району, дві жінки 1937 року народження та одна жінка 1946 року народження спалювали суху рослинність, такі дії вартували їм життя. Лише за один день в Кам’янець-Подільському районі внаслідок спалювання сухостою загинуло 2 людини.»
А тепер дайте відповідь на просте запитання, чи вартує ваше життя – горстки попелу?
Звертаємо увагу громадян, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відривають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.
Відтепер такі дії розцінюються, як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.
Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких!
Інформує Кам’янець-Подільська окружна прокуратура
та Кам’янець-Подільське районне управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області