В Україні розпочнуть лічити газ по-європейськи після перемоги

Дата: 11.05.2022 16:19

Фото без описуПерехід на енергоодиниці поки відкладається. Під час воєнного стану облік блакитного палива та всі комерційні розрахунки здійснюватимуть, як і раніше - у кубічних метрах.

Таке рішення ухвалило Міністерство енергетики України.

У рамках інтеграції українського енергоринку з ЄС опалювальний сезон 2021–2022 років мав стати останнім для кубічних метрів. Адже з 1 травня 2022 року держава повинна була перейти з радянської на європейську систему обліку природного газу. Тобто на кіловат-години замість кубічних метрів, аби платити не за кількість, а якість чи калорійність енергоресурсу.

Втім, ці зміни відтерміновуються лише до перемоги. Щойно завершиться війна, українці отримають сучасні та справедливіші розрахунки за блакитне паливо.

У "Хмельницькгаз Збуті", що працює під брендом "ТВІЙ ГАЗЗБУТ", вдячні усім клієнтам, які сумлінно розраховуються за використаний енергоресурс і зауважують, що квітневі рахунки вже доступні онлайн у сервісах компанії, а паперові платіжки наразі прямують до домівок споживачів.