Херсонщина та Хмельниччина обговорили питання створення об’єднаних територіальних громад
Нещодавно Чемеровецький селищний голова Олександр Собань взяв участь у засіданні круглого столу, яке відбулося у Херсоні за участю представників Херсонщини та Хмельниччини , з метою обговорення питання створення в цих регіонах об'єднаних територіальних громад та їх функціонування. На засіданні голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв визнав Хмельницьку область правофланговою в Україні по об'єднанню громад та висловив впевненість, що організований обмін досвідом стане гарним прикладом для об'єднаних громад бути впевненим у собі і розвивати Херсонську область.
У свою чергу, заступник голови Хмельницької ОДА Валерій Олійник зазначив, що на Херсонщину приїхали у складі делегації Хмельниччини представники 17-ти із 26-ти створених в області об'єднаних територіальних громад. "В результаті реформи об’єднані громади дійсно стали господарями на своїй території, вони вирішують всі проблемні питання, які є на сьогодні: це і дороги, і комунальна власність, і школи, і садочки, і вивіз сміття, і будівництво водогонів. Це показує, що реформа є ефективною, і кошти йдуть на розвиток даних територій", - наголосив В. Олійник.
Як зазначалось на круглому столі, за даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Хмельниччина посіла перше місце в Україні у загальному рейтингу областей за формуванням спроможних територіальних громад. І створення таких спроможних об’єднаних громад в регіоні продовжується - до кінця 2017 року їх кількість збільшиться ще на 6 ОТГ, додав В. Олійник.
Проте і Херсонщина у цій роботі не відстає. Як розповів А.Гордєєв :" В цьому році ми хочемо створити ще, як мінімум, 11 ОТГ". У виступах акцентувалось, що для хмельничан може бути корисним, зокрема, досвід херсонців щодо прийняття в регіоні програми розвитку людського капіталу (фінансування підготовки для місцевих громад у вишах необхідних їм кадрів вчителів, лікарів та інших спеціалістів), впровадження для жителів області електронної медичної карти, залучення на потреби розвитку громад міжнародних грантів.