І знову в центрі уваги освітян- професійний розвиток педагогів

Дата: 04.04.2024 16:38

Фото без опису  Вже стали традиційними зустрічі педагогів Чемеровеччини  з викладачами Хмельницького  обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка.  Методичний інтенсив  для різних категорій учителів   забезпечив  тісне та ефективне спілкування  з питань впровадження  основних положень Нової української школи , сучасних підходів до викладання навчальних предметів, нових форм та методів освітнього процесу, а також  результативності  діяльнісного підходу Державного стандарту  базової середньої освіти.  В рамках  проведення методичного інтенсиву 02 квітня 2024 року   сертифікований тренер  Катерина Загородна працювала із вихователями ГПД та  асистентами учителів з питання «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення» від The LEGO Foundation.

04-05 квітня  2024 року  для вчителів початкових класів  викладачем ХОІППО Антоніною Галас   проводиться сертифікований семінар- тренінг  «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат у початковій школі»  Навчання вчителів реалізується ГС «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за кошти Глобального партнерства заради освіти (GPE) і Уряду Японії.

Підтримка професійного розвитку педпрацівників – вектор співпраці інституту і відділу освіти, молоді та спорту Чемеровецької селищної ради.

4 квітня Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка проведено другий методичний інтенсив у цьому навчальному році для освітян Чемеровецької громади.

Учасники заходу мали можливість вдосконалити навички і поглибити професійні знання, обмінятись ідеями і практиками з реалізації завдань концепції Нової української школи в умовах сьогодення.

Проблемні питання зустрічей у локаціях спрямовувались на підтримку професійної діяльності педпрацівників в умовах компетентнісної освіти, окреслені з урахуванням запитів територіальних професійних спільнот, зокрема:

- забезпечення ефективного управлінського супроводу впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти у закладі освіти (заступники директорів ЗЗСО, модератор Кошка О.А.);

- організація роботи учителя з виявлення і подолання освітніх втрат (вчителі початкових класів, тренер Галас А.В.);

- практичні аспекти створення навчальних програм на основі модельних та розробка календарних планів з реалізації змісту природничої освітньої галузі в 7-9 класах Нової української школи (вчителі хімії, модератор Буймістер Л.В.);

- результати навчання в НУШ: практичні аспекти роботи учителя (вчителі історії, модератор Кенц Г.І.);

- формування наскрізних умінь на уроках філологічних дисциплін: реалізуємо вимоги нового Державного стандарту базової середньої освіти (учителі української мови і літератури, модератор Манзюк С.А.);

- сучасні підходи до викладання інтегрованого курсу «Здоров'я, безпека та добробут» в НУШ (вчителі основ здоров’я, інтегрованого курсу «Здоров'я, безпека та добробут», модератор Гіджеліцька Т.В.);

- використання ІКТ та електронних освітніх ресурсів у професійній діяльності вихователя ЗДО (вихователі ЗДО, модератор Кулик О.О.).

Педагогічні працівники закладів освіти громади усвідомлюють виклики, пов’язані з реалізацією компетентнісної освіти, навчаються, експериментують, відкриті до співпраці і співдії з колегами області і України, власним прикладом утверджують національні ідеї, активною волонтерською діяльністю наближають перемогу у війні, вірять у своїх учнів і створюють умови для їх розвитку.